نمایش محتوای آگهی

جهان اقتصاد در حال ورود به عصر جدید می باشد. عصری که در ان فقط, دو رکن اساسی وجود دارد.
 1. کارآفرینی خانگی
 2. تجارت خانگی

اکثر کشورهای دنیا در حال آماده سازی خود برای این اتفاق بزرگ و سرنوشت ساز می باشند و بعضی از آنها نیز این کار را از چند سال پیش شروع کرده اند.

امروزه بزرگ سازی بی معنی بوده و عمر دوران صنعت به سر آمده است.

شرکتهای بزرگ و غولهای صنعت, دقیقا مانند انسانهای چاقی هستند که هم اندازه وزن استاندارد خودشان, اضافه وزن دارند و اگر وضعیت به همین منوال ادامه پیدا کند مرگ آنها حتمی است. لذا باید با یک رژیم غذایی مناسب, به وزن ایده آل برگردند و از طرفی, بنگاههای که تازه تاسیس می شوند آنها هم باید با یک برنامه ریزی دقیق, به فکر سلامت خودشان باشند و اجازه ندهند که بیش از حد, بزرگ شوند تا در وزن مناسب باقی بمانند. غول سازی در عصر حاضر, یک نوع خودکشی به مرور زمان می باشد.

طرف دیگر این معادله, افرادی هستند که از این وضعیت خسته شده اند و میخواهند دوران قبل از صنعت با یک مدل و متد جدید برگردند. اگر تا دیروز انسانها مجبور بودند برای زندگی, کار کنند امروز, شرایط تغییر کرده و انها میخواهند برای کار, زندگی کنند.

پیدا کردن کار مناسب و استخدام شدن در وضعیت فعلی بسیار مشکل است و مسلما در آینده نزدیک, مشکلتر نیز خواهد شد. چرا که بسیاری از شغلهای معمولی با پیشرفت علم و تکنولوژی در حال حذف شدن و یا حداقل در حال کم رنگ شدن هستند از جمله خدمات بانکی, خدمات بیمه ایی,خدمات شهری,خدمات پزشکی,سوپرمارکتها,ساختمان سازی,منشی گری,امور مدیریتی,حمل و نقل,کار در خط تولید,کشاورزی و ...

کارهای فوق توسط کارگران,کارمندان,کارکنان و در کل انسانها انجام می شد در حالیکه دستگاه های اتوماتیک, رباتها, محیط سایبر و ... جای آنها را گرفته اند.

علیرغم تمام موارد فوق, اگر کسی بخواهد, میتواند موفق تر هم باشد چرا که همراه با پیشرفت علم و تکنولوژی, انسان در جستجوی راه حلهای جدید و آسان برای حل مشکلات خودش می باشد و هر روز نیازهای تازه ای برای خودش تعریف می کند. پس با رشد علم و تکنولوژی نه تنها فرصتها نمی سوزند بلکه بیشتر هم می شوند البته به شیوه جدید و با تکیه بر فکر بجای زوربازو.

اگر بخواهیم وضعیت فعلی را در خصوص کارافرینی خانگی بررسی کنیم میتوانیم به نکات زیر اشاره کنیم.

 1. در هیچ دورانی از زندگی بشر, فرصتی چنان جالب و جذاب وجود نداشته است چرا که کارافرینی خانگی دوای درد اقتصاد امروز می باشد
 2. مواردی از قبیل ترافیک شهری - در کنار خانواده بودن - استفاده بهینه از زمان و ... ما را به سوی کارافرینی خانگی سوق می دهد.
 3. در کل دنیا,کار افرینی خانگی بعنوان یک اصل پذیرفته شده و این مقوله در حال گسترش و تعمیم به سایر کشورها و از جمله کشور ایران می باشد
 4. دولتها, چاره ای جز حمایت از کارآفرینی خانگی ندارند
 5. سطح آگاهی جامعه بالا رفته و همه دوست دارند برای خودشان کار کنند.

بررسی موانع پیش روی مشاغل خانگی

 1. نبود قانون صریح و شفاف در جهت حمایت از کارافرینی خانگی . اگر هم قانونی وجود دارد اطلاع رسانی مطلوبی انجام نشده است
 2. نبود فرهنگ کارآفرینی خانگی که به مراتب از مورد یک مهمتر است
 3. وجود یک پرستیژ کاذب در زندگی افراد, مانند کلاس کار,مدرک تحصیلی و نگاه جامعه به ان به عنوان یک ارزش
 4. بالا بودن سطح توقعات افراد
 5. تنبلی,همیشه پیرو بودن , راحتتر از رهبر بودن است
 6. نبود اعتماد به نفس و روحیه جنگندگی
 7. ترس از شکست, طرد شدن و مورد تمسخر اطرافیان قرار گرفتن
 8. فرهنگ جدایی کار از زندگی, بعضی ها معتقدند که کار باید جدا از زندگی باشد

ارایه راهکارهای علمی مشاغل خانگی در جامعه

 1. ایجاد فرهنگ کارآفرینی در جامعه توسط نهادهای تاثیرگذار مانند صدا و سیما, دولت , شهرداریها, دانشگاهها , مدارس و ...
 2. نگاه به کارافرین به عنوان یک قهرمان ملی
 3. حمایت دولت با ایجاد بستر مناسب جهت رشد و اجرای برنامه های تشویقی و ترغیبی
 4. ایجاد ارتباط موثر و بیشتر با کشورهایی که در این خصوص تجربه دارند
 5. نمونه سازی و معرفی آن به عنوان الگو و مدل
 6. استعدادیابی و جذب جوانان و نوجوانانی که دارای تیپ شخصیتی کارافرینی هستند
 7. آموزش ریسک به جمعیت جوان کشور

جهان و بشریت در راستای تکامل خود پیش می روند و هر لحظه تکمیل و تکمیل تر می شوند و ما چه بخواهیم و چه نخواهیم در این مسیر, در حال وارد شدن به بحث کوچک سازی و کارافرینی خانگی هستیم و دیر یا زود این اتفاق خواهد افتاد مانند هزاران اتفاق دیگری که افتادند و ما فقط نظاره گر بودیم همچون خودرو - هواپیما - کشتی - ربات - موبایل - اینترنت و .... لذا تنها کاری که ما میتوانیم انجام دهیم تلاش در جهت تسریع سازی این حرکت است. زندگی مانند طناب طویل و بلندی است که بی نهایت گره دارد و وظیفهما, فقط و فقط باز کردن گره ها, با صبر و حوصله است و هر چه قدر زودتر و تعداد بیشتری از این گره ها را باز کنیم همانقدر در زندگی جلو هستیم و پیشرفت می کنیم و هر چقدر بی خیال باشیم همانقدر عقب می مانیم.

دنیای امروز دنیای کارهای ساده ولی سخت می باشد. کار خانگی شاید ساده به نظر برسد ولی راحت نیست و برای رسیدن به نتیجه, به تلاش شبانه روزی نیاز هست.


+3800

روز فعالیت سایت

+57,358

کاربر عضو

+22,152

تعداد بروز رسانی در هفته

+117,999

آگهی فعال

+10.000

دیدگاه ثبت شده

+2000

بازدید روزانه سایت

دریافت جدیدترین آگهی ها در تلگرام
city5040@